Jezdecký klub Kněžičky Chov, sport, výcvik
Jezdecký klub Kněžičky

Nejbližší události

    žádné události

Nejkrásnější pohled na svět…

Výcvik a obsedání

... je z koňského hřbetu, nevěříte? Přijeďte zažít báječný pocit v sedle do Jezdeckého klubu Kněžičky!

Jezdecký oddíl

Pic 3

Jezdcům, majitelům koní a vůbec všem přátelům koní a jezdeckého sportu nabízíme členství v našem jezdeckém klubu. Počet míst omezen!


Požadujeme:

  • Věk minimálně 15 let a starší
  • Pravidelné placení měsíčních příspěvků (100,-)
  • Spolehlivost, ochotu spolupracovat

Nabízíme:

  • Startování v soutěžích ČJF pod naším jezdeckým klubem
  • Styk s ČJF
  • Společné výlety na chovatelské a sportovní akce u nás i v zahraničí
  • Pravidelné informace ze světa koní (změny pravidel jezdeckého sportu, kalendáře akcí, termíny, dotace a mnoho dalších)
  • Slevy na služby v oblasti výcviku jezdců a koní

ReklamaHöveler.cz


Finále ČŠMK a závody v Choťánkách

28. Říjen, 2010

Přinášíme opožděně hned dvě informace v jedné a to díky naší třítýdenní dovolené a především kvůli návratu domů, z něhož se ještě stále nemůžeme vzpamatovat.

FINÁLE ČESKÉHO ŠAMPIONÁTU MLADÝCH KONÍ 2010
Podobně jako loni i v letošním roce jsme vyrazili na finále ČŠMK – tentokrát ovšem se čtyřletou Suzie Q. Přestože na ní byla hned po příjezdu znát nervozita z cizího ustájení, pod sedlem se jevila velice dobře, pracovala uvolněně a energie měla více než dost. Přesto nám však štěstí nepřálo natolik jako v loňském roce a z obou kol jsme si odnesli po 8 trestných bodech, což samozřejmě nestačilo na žádné z předních umístění. Domů jsme i tak odjížděli s úsměvem na tvářích a jelikož je Zuzanka parkur od parkuru lepší, už teď se těšíme na příští sezonu.

VEŘEJNÝ TRÉNINK A JEZDECKÉ ZÁVODY V CHOŤÁNKÁCH
V pátek 24. 9. odpoledne se poprvé otevřel jezdecký areál v Choťánkách veřejnosti při akci pod hlavičkou České jezdecké federace. Konal se zde totiž veřejný tréninkpro koně a jezdce bez licencí a plnil funkci posledních příprav před sobotními jezdeckými závody. Už v pátek dorazila do Choťánek spousta soutěžních dvojic a pořadatelské kluby JK Kněžičky a JK Choťánky měly co dělat, aby všichni stihli odstartovat za světla. Díky skvělé ukázněnosti jezdců však šlo vše hladce a s neúprosným časem jsme se nakonec bez větších problémů poprali.
Na druhý den jsme se začali obávat nepříznivého počasí, naše modlitby ovšem byly vyslyšeny a vytrvalý déšť se spustil až po ukončení závodů. Během soboty nás čekalo ve čtyřech soutěžích celkem 62 startů. Vše zahajovala Cena Květin Kornelie – ZM pro čtyř- a pětileté koně startující 1. rokem, kde žlutou stužku a hodnotné věcné ceny vybojovala Miriam Záveská v sedle Comely-K z JK Železnice. Následovalo dvoufázové skákání 100/105 cm v podobě Ceny farmy Záhorovi Kněžičky. Nejúspěšnější zde byla Katka BernardováCatrey ze Stáje Aliance Jičín. Nejobsazenější soutěží se dle našeho očekávání stala Cena Toyota Peugeot Citroën Automobile (ZL) a vítězství zde suverénně ukořistil Petr VančuraČarmenou z JŠ Valdštejnská obora. Vyvrcholení sportovního dne představovala hlavní soutěž stupně L* - Cena stavební firmy PAMA Poděbrady. Během napínavého rozeskakování chvíli vypadalo, že se vítězná dvojice z předchozí soutěže ujme vedení i nyní. Sesadila je však nakonec nejrychlejší Alexandra Berková s klisnou Ra z JK Vlčí stopa.
Mezi soutěžemi jsme se snažili postarat o rozptýlení diváků a připravili si několik doprovodných programů. Jako první se představily děti z místního jezdeckého klubu a předvedly vtipnou ukázku amatérské voltiže. Po druhé soutěži do kolbiště vpochodoval zástup poděbradských mažoretek a za doprovodu hudby ukázaly všem své perfektně sehrané vystoupení. Poslední na řadu přihopsali mezi překážky cvičení králíci se svými vodiči. Diváci tak mohli na vlastní oči vidět, jak vypadá tzv. králičí hop a na závěr bylo možné si tuto aktivitu také vyzkoušet.
Závody máme za sebou, a tak nezbývá než poděkovat všem přítomným za účast – ať už jezdeckou či diváckou a doufáme, že se v Choťánkách společně setkáme zase za rok.

Facebook Google del.icio.usKomentáře jsou uzavřeny