Jezdecký klub Kněžičky Chov, sport, výcvik
Jezdecký klub Kněžičky

Nejbližší události

    žádné události

Nejkrásnější pohled na svět…

Výcvik a obsedání

... je z koňského hřbetu, nevěříte? Přijeďte zažít báječný pocit v sedle do Jezdeckého klubu Kněžičky!

Jezdecký oddíl

Pic 3

Jezdcům, majitelům koní a vůbec všem přátelům koní a jezdeckého sportu nabízíme členství v našem jezdeckém klubu. Počet míst omezen!


Požadujeme:

  • Věk minimálně 15 let a starší
  • Pravidelné placení měsíčních příspěvků (100,-)
  • Spolehlivost, ochotu spolupracovat

Nabízíme:

  • Startování v soutěžích ČJF pod naším jezdeckým klubem
  • Styk s ČJF
  • Společné výlety na chovatelské a sportovní akce u nás i v zahraničí
  • Pravidelné informace ze světa koní (změny pravidel jezdeckého sportu, kalendáře akcí, termíny, dotace a mnoho dalších)
  • Slevy na služby v oblasti výcviku jezdců a koní

ReklamaHöveler.cz


Prezentace plemenných hřebců Zemského hřebčince Celle ve Verdenu

8. Leden, 2009

Malé městečko Verden se ve dnech 8. – 11.1.2009 zaplnilo chovateli, jezdci a milovníky hannoverských koní všech věkových kategorií. Konal se zde již 34. ročník VER-Dinale – halových jezdeckých závodů, jejichž součástí byly skokové, drezurní i chovatelské soutěže. Do Verdenu nás však nejvíce lákala večerní prezentace plemenných hřebců Zemského hřebčince Celle.

Jako první se divákům představil mladý hřebec Fürst Nymphenburg (Florencio I – De Niro – Argentinus) a za ním hned výjimečný Soliman de Hus (Sandro Hit – Donnerhall – Alabaster). Don Crusador (Don Bosco – Lauries Crusador xx – Pik Bube I) a Contendro“s Bube (Contendro I – Pik Bube – Moltke I) předvedli svou eleganci společně v pas de deux. Následovala blesková příprava tří parkurových překážek pro předvedení skokových koní, kde jako první excelovali mladí hřebci Commodor (Cranach – Drosselklang II – Godewind) a Cloney (Contender – Lascadell – Carthago). O něco vyšší nároky pak byly kladeny na o rok staršího hnědáka Quaida (Quidam`s Rubin – Voltaire – Ramiro), jehož poslední skok vyvolal bouřlivý potlesk všech přihlížejících.

Jedním z nejvýznamnějších hostů ve Verdenu byla Isabell Werth, která v dalším bodě programu předvedla plnokrevného Mount Etna (Mister Balleys II – Ela-Mana-Mou xx – Red God xx) a pomocí mikrofonu současně s náročnými drezurními prvky hřebce komentovala.

Přehlídka poté pokračovala předvedením hřebců Lorenzio (Londonderry – Pik Senior – Forrest) a Lizitant (Lauries Crusador xx – Wittinger – Eisenherz I) v pas de deux. Vliv trakénské krve měl ukázat Hohenzollern (Hochadel – Weltmeyer – Matcho AA) a hned po něm i jeho otec Hochadel (Hohenstein/T – Donnerhall – Lanthan), který ohromil diváky svými vytrvalými a přesnými pasážemi.

Na řadu pak přišli opět skokoví koně mezi nimiž se objevil Valentino (Now or Never M – Belisar – Pandoer), Rascalino (Rotspon – Velten Third – World Cup III) a synové legendárního Stakkata – Satisfaction (Stakkato – Calypso II – Abajo II), jehož předvedl další významný host přehlídky a to sama Eva Bitter, a dále Stolzenberg (Stakkato – Sandro – Dinar).

Vyvrcholením večera bylo dechberoucí představení vraného hřebce Danciera (De Niro – Lancier – Espri), jehož pasáže a piafy několikrát spustily obdivný potlesk obecenstva a jehož elegantní pohyb dokonale sladěný s pronikavou hudbou mi ještě dnes nahání husí kůži.
Kür Niedersachsenhalle - drezura - St. Georg Specialx Niedersachsenhalle - pohled zvenku Parkur st.Mxx

Facebook Google del.icio.usKomentáře jsou uzavřeny