Jezdecký klub Kněžičky Chov, sport, výcvik
Jezdecký klub Kněžičky

Nejbližší události

    žádné události

Nejkrásnější pohled na svět…

Výcvik a obsedání

... je z koňského hřbetu, nevěříte? Přijeďte zažít báječný pocit v sedle do Jezdeckého klubu Kněžičky!

Jezdecký oddíl

Pic 3

Jezdcům, majitelům koní a vůbec všem přátelům koní a jezdeckého sportu nabízíme členství v našem jezdeckém klubu. Počet míst omezen!


Požadujeme:

  • Věk minimálně 15 let a starší
  • Pravidelné placení měsíčních příspěvků (100,-)
  • Spolehlivost, ochotu spolupracovat

Nabízíme:

  • Startování v soutěžích ČJF pod naším jezdeckým klubem
  • Styk s ČJF
  • Společné výlety na chovatelské a sportovní akce u nás i v zahraničí
  • Pravidelné informace ze světa koní (změny pravidel jezdeckého sportu, kalendáře akcí, termíny, dotace a mnoho dalších)
  • Slevy na služby v oblasti výcviku jezdců a koní

ReklamaHöveler.cz


Druhé kolo finále ČŠMK – sobota

26. Září, 2009

Ráno jsme si přivstali o něco dříve, soutěž začínala už v 8:00, což nám vlastně nevadilo, protože jsme po pátku usnuli unavení jako koťata. Den pro nás začal už v 5 hodin ráno, kdy jsme se vydatně nasnídali a vyrazili za Zrzkou na ostrov. Ta na nás čekala hezky vyválená od slámy – evidentně spokojená. Po (její) ranní hygieně jsme nasedlali a šlo se krokovat.

Na závodišti už bylo nezvykle rušno, chovatelé si intenzivně připravovali svěřence svými zaručeně osvědčenými způsoby a na opracovišti to začínalo být jako obvykle nebezpečné. Druhé, sobotní kolo se jelo bez tréninku, ale zato s případným rozeskakováním. Jezdci tedy neměli svých zahřívacích 90 sekund, na které byli zvyklí a museli jet parkur rovnou na ostro. Pavlína startovala až jedenáctá a do té chvíle zajela čistý parkur v obou kolech pouze jediná dvojice.

Holky po svém výkonu v předepsaném čase zajistily rozeskakování a po nich se to povedlo ještě dalším dvěma dvojicím. Jako první startovali Ilgor Yakusha s Queen C, kteří zajeli parkur s čistým kontem. Po nich se na parkuru objevila Pavlína Paroulková a Lejdy II, tato dvojice dala o sobě vědět nejen čistým výkonem, ale také zatím nejrychlejším časem. To vše i přesto, že kobylka nebyla ve zrovna dobrém rozpoložení a oba dva dny měla poněkud problém se uvolnit.

Třetí startovala dvojice Josef Pařenica a Aquito, kteří – stejně jako Pavlína a Lejdy – šli do finále z prvního místa v průbežném pořadí. Rozhodli se nenechat nic náhodě a nasadili do začátku vysoké tempo spolu s výrazným zkracováním oblouků mezi skoky. Neomylný Aquito bohužel v druhé polovině parkuru zavadil zadní nohou o první bidlo z dvojskoku a ačkoli dokázal zajet jednoznačně nejlepší čas, připsal si čtyři trestné body, katapultující ho na průběžnou třetí příčku.

Jako poslední jezdec se představil Ondřej Macán s klisnou Dancing Qeueen – M. Ti se nenechali zastrašit dvěma čistými konty a slušným časem. Parkur projeli bezchybně, a natolik rychle, že se posunuli na první příčku a zamíchali celým pořadím.

Výsledek finále ČŠMK čtyřletých z 25. – 26. 9. 2009:

1. Dancing Qeueen – M Ondřej Macán
2. Lejdy II Pavlína Paroulková
3. Queen C Ilgor Yakusha
4. Aquito 2 Ing. Josef Pařenica
5. TenerifeS Alegreto Marek Klus

Vycházející slunce nad řekou - z mostu na ostrov Všudypřítomý koňopes - typický exemplář Parkur v základním kole od pana Šímy Druhý den bylo krokování v o poznání nervóznější náladě. Hra na schovávanou patří mezi oblíbenou zábavu Pavlíny i Lejdy Druhé kolo opět bez chybyDekorování a pochala od rozhodčího. Prý rád vidí na stupních vítězů i ženy Závěrečné vyklusání Teď už nám stříbro nikdo nevezme :)

Facebook Google del.icio.usKomentáře jsou uzavřeny